Лукашенко поскаржився на палиці в колеса з боку Росії

Президент Білорусії Олександр Лукашенко звинуватив Росію в тому, що вона вставляє республіці палиці в колеса, передає БЕЛТА.

Торкаючись теми податкового маневру, активні дискусії навколо якого між Мінськом і Москвою йдуть з кінця минулого року, Лукашенко зазначив, що не вимагає грошей у Росії, а наполягає на рівних умовах для білоруських і російських суб’єктів господарювання.

«Ну, немає у вас можливості компенсувати нам втрати від цього податкового маневру. Господь з вами. Ми ж у вас не відбираємо ваш товар », — підкреслив білоруський лідер.

Він зазначив, що республіка сама в змозі заробити, і мова тут не про гроші, а про рівні умови. «Якщо ми створили спільний ринок, ми, невелика країна, і гігант — Росія. Ви що, боїтеся конкуренції? Давайте на цьому ринку конкурувати. Ні — треба палиці в колеса», — сказав Лукашенко.

У 2019 року в Росії стартував податковий маневр в нафтовій галузі. Він передбачає поступове зниження до 2024 року експортного мита на нафту, нафтопродукти і газ з одночасним підвищенням податку на видобуток корисних копалин (ПВКК).

В результаті нафта, що раніше постачалася в Білорусію за внутрішньоросійськими цінами, буде продаватися за вищими світовими. Також Мінськ втратить частину експортного мита від перепродажу російської нафти в Європу.

У грудні 2018 року Лукашенко оцінював втрати своєї країни від російських реформ в 10 мільярдів доларів і стверджував, що Москва відмовляється від обіцяної раніше компенсації.

admin