МВФ застеріг Росію від жорсткої фінансової політики

Російській владі слід продовжити пом’якшення грошово-кредитної політики для переходу національної економіки від рецесії до зростання. Таку рекомендацію дає Міжнародний валютний фонд (МВФ) у своєму огляді стану світової економіки.

Посилювати монетарну політику не варто навіть тоді, коли підйом відновиться, вважають у фонді.

МВФ також пропонує Росії удосконалювати фінансовий нагляд і регулювання, що дозволить підвищити стійкість фінансової системи і збільшити ефективність розподілу кредитів. Це, в свою чергу, посилить середньострокові перспективи зростання.

Згідно з новим прогнозом МВФ, економіка Росії за підсумками 2016 року скоротиться на 0,8 відсотка. В попередньому, квітневому огляді експерти фонду прогнозували спад на 1,8 відсотка.

28 вересня Банк Росії повідомив, що збирається зберегти помірно жорстку політику, що забезпечує позитивний рівень реальних ставок (вище інфляції). При цьому банк зазначає, що сама така політика не може стати основною рушійною силою зростання.

16 вересня ЦБ ухвалив рішення знизити ключову ставку на половину процентного пункту до 10 відсотків. Це вище поточного рівня річної інфляції більш ніж на три процентних пункти. Основною своєю метою ЦБ називає таргетування інфляції, яка за планом повинна опуститися до чотирьох відсотків до кінця наступного року.

admin