Нафта знову впала

Нафта знову впала


Після зростання з початку тижня нафтові котирування обвалилися в другій половині дня середи, 25 березня. Вартість бареля еталонної марки Brent станом на 14:45 впала на 3 відсотки до 26,3 долара, свідчать дані Лондонській біржі ICE.

Американська WTI падає на 1,42 відсотка до 23,67 долара за барель. На початку торгової сесії Brent росла до 28,16 долара, а WTI — до 25,21 долара.

Напередодні стало відомо, що представники нафтової галузі штату Техас, центру видобутку сланцевої нафти в США, мають намір обговорити ціни на нафту не тільки з ОПЕК і Саудівською Аравією, а й з Росією.

Для американської нафтової промисловості такий рівень котирувань є критичним, так як видобуток на багатьох родовищах стає збитковою. Раніше ця обставина змусила президента США Дональда Трампа заявити про можливе втручання в цінову війну Росії і Саудівської Аравії.

Вартість нафти впала майже в два рази на тлі розвалу угоди ОПЕК +, що сталося після відмови Росії підтримати додаткове скорочення видобутку. Як з’ясували американські ЗМІ, Трамп особисто схвалив намір Саудівської Аравії збільшити видобуток, але попросив зробити так, щоб це не зашкодило сланцевої галузі.

Тим часом в прогнозі рейтингового агентства Moody’s Росія названа країною-виробником, яка краще конкурентів готова до економічних шоків через дешевої нафти.

admin