Нафтовий конкурент Росії пішов на крайні заходи

Нафтовий конкурент Росії пішов на крайні заходи

Пенсійний фонд Норвегії, найбільший державний фонд в світі обсягом понад трильйон доларів, вперше в історії змушений буде продавати активи, повідомляє Bloomberg.

Піти на крайні заходи організації довелося через те, що потреби держави в грошах перевищили суму, яку воно отримує з дивідендів і відсотків.

Фонд заснований в 1990 році і формується з нафтових надприбутків, в цьому він схожий на російський Фонд національного добробуту (ФНБ). Скандинавське королівство є одним з найбільших експортерів нафти у світі і одним з головних конкурентів Росії на найважливішому для неї європейському ринку.

З розрахунку на кожного норвежця в фонді знаходиться 190 тисяч доларів. Організації належать близько півтора відсотка всіх акцій в світі. На початку квітня вона зазнала збитків у розмірі 113 мільярдів доларів через обвал вартості акцій.

Голова ЦБ Норвегії Ойстен Олсен підкреслив, що фонд має право на продаж активів, і ніяких проблем з цим не очікується. Передбачається, що в першу чергу організація почне позбавлятися від облігацій. Яка сума буде потрібно, невідомо, але дефіцит бюджету Норвегії в 2020 році оцінюють в 20 мільярдів доларів.

Раніше стало відомо, що норвезьку нафту на тлі цінового конфлікту з Росією почала купувати Білорусія. У свою чергу, Норвегія погодилася з червня знизити видобуток нафти на 250 тисяч барелів на добу, щоб підтримати зусилля ОПЕК + по скороченню видобутку і стабілізації нафтового ринку.

admin