Названі головні невдахи нафтової війни

США, а також ряд країн Організації країн — експортерів нафти (ОПЕК) названі головними невдахами розгорнулася на світовому ринку нафти цінової війни. Про це пише CNBC з посиланням на аналітиків.

Різке зниження цін на сировину стало ударом для американської галузі сланцевої нафти. Як раніше пояснювала норвезька консалтингова компанія Rystad Energy, в умовах цін на Brent на рівні 30 доларів за барель майже весь видобуток «сланцю» в США виявляється нерентабельною.

Падіння цін на сировину також виявилося серйозним ударом по вхідних в ОПЕК нафтовидобувних країн, чиї економіки найменш диверсифіковані. Ірак, Алжир і Нігерія знаходяться в дуже складній ситуації, відзначають аналітики.

«Ці країни зіткнуться з серйозними фінансовими проблемами. У багатьох виникнуть труднощі з виплатою зарплат працівникам держсектора. Крім того, вони зіткнуться з нестачею коштів на охорону здоров’я та освіту, що, в свою чергу, підвищить соціальну напругу в цих країнах », — пише CNBC.

Нафтова війна на світовому ринку розгорнулася після виходу 6 березня Росії і Саудівської Аравії з угоди ОПЕК + по скороченню видобутку нафти. Після розвалу угоди Ер-Ріяд повідомив про плани наростити виробництво сировини і збільшити поставки в Європу нафти з дисконтом.

Росія зі свого боку також попередила про можливість збільшити видобуток. Надалі ставки в нафтовій війні підняли Ірак, Кувейт і Об’єднані Арабські Емірати, які теж повідомили про плани продавати сировину зі знижкою або збільшити поставки. На тлі кризи на ринку ціни на Brent 9 березня опускалася до майже 30 доларів за барель.

admin