Названо найбільш збіднілу людину світу

Названо найбільш збіднілу людину світу

Глава групи компаній Louis Vuitton Moët Hennessy (LVMH) Бернар Арно збіднів на 30 мільярдів доларів, його статок скоротився на 19 відсотків. Таким чином, він втратив через кризу більше грошей, ніж будь-хто інший в світі. Про це пише Bloomberg.

Аналітики вважають, що його флагманський бренд Louis Vuitton має рентабельність в 45 відсотків. Але більшість модних бутиків по всьому світу закриті вже більше місяця, що призводить до упущеної вигоди на мільярди доларів. У розпал кризи Арно готовий заплатити 16 мільярдів доларів за компанію Tiffany & Co., що буде найбільшим придбанням в індустрії розкоші. За словами експертів, велика прибуток, який приносять компанії Арно, дають йому можливість не тільки пережити кризу, а й продовжувати розширюватися.

Бізнесмен побудував кар’єру, інвестуючи в періоди спаду, коли його конкуренти були занадто ослаблені кризою. LVMH планує відкрити універмаг Samaritaine в Парижі в якості центру безмитної торгівлі, вартість проекту оцінюється в мільярд доларів. Група компаній також хоче побудувати розкішний готель Cheval Blanc в Лос-Анджелесі.

«Ви можете розділити кращих мільярдерів світу на успішних ризик-менеджерів і дуже успішних ризик-менеджерів; Арно дуже успішний », — сказала колишній голова LVMH Americas Полін Браун.

Доля галузі, а разом з нею і Арно, багато в чому буде залежати від китайського ринку, на частку якого припадає більше третини продажів предметів розкоші і дві третини зростання сектора в останні роки. За словами фінансового директора LVMH Жан-Жака Гіоня, в Китаї зростає рівень споживання після карантину.

Однак не всім бізнесменам криза принесла збитки. Найбагатша людина в світі, засновник Amazon Джефф Безос в 2020 році заробив 24 мільярди доларів на тлі пандемії коронавірусу.

admin