Оцінені втрати Росії від дешевої нафти

Оцінені втрати Росії від дешевої нафти

Міністерство фінансів Росії дало оцінку недоотриманих газових доходів у квітні і прогноз на травень. Повідомлення опубліковане на сайті відомства.

Через дешеву нафту в квітні бюджет недорахувався 3 мільярдів рублів, в травні різниця між очікуваним і реальним рівнем доходу складе 190,1 мільярда рублів.

Щоб покрити цю різницю, відомство направить на продаж іноземної валюти на суму 193,1 мільярда рублів в період з 13 травня по 4 червня. Це означає, що кожен день буде продаватися валюта на 11,4 мільярда рублів.

Ціна на нафту почала падати на тлі пандемії коронавірусу і різкого зниження попиту по всьому світу. Після провалу операції ОПЕК + на початку березня вартість сировини обрушилася до багаторічних мінімумів.

Читайте також:
Ціна на російську нафту стала від’ємною, курс рубля обвалився

Сторони змогли домовитися про обмеження видобутку на 9,7 мільйона барелів на добу тільки 12 квітня. Угода вступила в силу 1 травня, але до цього моменту головною проблемою стало переповнення сховищ сировини по всьому світу.

Втрати в доходах обумовлені не тільки зниженням цін, а й рекордними знижками, які запропонувала клієнтам в Європі Саудівська Аравія. Зокрема, через них Польща в квітні не забрала жодного бареля російської нафти з поставкою по морю, замість цього були закуплені рекордні 560 тисяч тонн саудівського сорти Arab Light.

В даний час ціна відсікання, після якої доходи від продажу нафти йдуть в російський бюджет, встановлена ​​на рівні 44 долара за барель. Вартість еталонного сорту Brent, від якого рахується російська марка Urals, знаходиться на рівні 30 доларів. У зв’язку з цим міністр фінансів Росії Антон Силуанов вважає, що поріг необхідно знижувати, щоб гроші йшли в бюджет.

admin