Роздача грошей громадянам розколола Європу

Роздача грошей громадянам розколола Європу

Європейський союз може розколотися, якщо не проявить солідарність з країнами, найбільш постраждалими від коронавірусу, і не введе мінімальний базовий дохід. Про пише Financial Times з посиланням на слова заступника прем’єр-міністра Іспанії Пабло Іглесіаса.

За його словами, зараз немає солідарності між північними і південними країнами ЄС в питанні надання фінансової допомоги. Іглесіас разом з міністрами з Португалії і Італії закликає почати роздавати гроші громадянам, ввівши мінімальний базовий дохід, щоб «встановити європейські стандарти гідності і захистити споживання».

Іспанія, яка сильно постраждала від коронавірусу, закликає провести саміт ЄС в наступному місяці для узгодження розміру фонду допомоги постраждалим країнам. Зараз обговорюється сума в розмірі 1,5 трильйона євро, яка буде виділена за рахунок грантів, а не позик.

Гарантія мінімального доходу — це схема, яка передбачає, що люди, чиї доходи впали через пандемію, можуть отримувати певну суму щомісяця. Європейська комісія буде визначати, який мінімальний дохід буде застосовуватися до кожної з країн-членів блоку, в залежності від таких факторів, як, наприклад, середня заробітна плата. Іспанія, яка очікує безробіття на рівні 19 відсотків в цьому році, один з головних претендентів на цю допомогу.

Раніше повідомлялося, що в Фінляндії дворічний експеримент по введенню безумовного базового доходу завершився провалом. Виявилося, що роздача грошей просто так не впливає на зростання ринку праці. Уряд відмовився від ідеї безумовного базового доходу через його неефективність.

Влада Іспанії в травні планує представити концепцію безумовного базового доходу. Розмір допомоги поки не встановлено, проте керівництво країни попередньо обговорює суму в 500 євро.

admin