Туалетний папір допоміг Австралії уникнути жорсткої кризи

Туалетний папір допоміг Австралії уникнути жорсткої кризи

Австралія зберігає за собою шанс уникнути економічної кризи за підсумками 2020 року і зберегти рекордну серію зростання ВВП без технічної рецесії. Про це повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на опитаних економістів.

Під технічною рецесією більшість економістів розуміє зниження ВВП протягом двох кварталів поспіль, за оцінками опитаних агентством аналітиків, якщо другий квартал однозначно піде в зону падіння, то у першого кварталу є невеликі шанси все ж продемонструвати зростання, що дозволить уникнути формального спаду.

Базовий прогноз за підсумками першого кварталу — падіння ВВП Австралії на 0,4 відсотка, однак ряд позитивних факторів можуть бути недооцінені. Зокрема шалений попит на туалетний папір, продукти харчування та інші товари тривалого і домашнього користування перед введенням карантину можуть позитивно позначитися на показниках. Більш того, в першому кварталі попит на імпорт різко впав, що призвело до зміни торгового балансу — експорт перевищив імпорт.

«Це не мій базовий сценарій, але це цілком реальна можливість. Якщо ви поглянете на дані з економічної активності, то побачите абсолютний мінімум в квітні, після чого ми почали потихеньку піднімати голову », — зазначає головний економіст AMP Capital Investors Ltd. Шейн Олівер.

При цьому негативні чинники як і раніше перевищують позитив. За оцінкою Резервного банку Австралії, показників однієї тільки безробіття, яка вже виросла на 10 відсотків, вже досить, щоб говорити про грядущу економічну кризу. Однак швидка і успішна скасування обмежувальних заходів дозволить переламати негативний тренд — за підсумками другого кварталу економісти чекають просадки ВВП Австралії на 4,6 відсотка.

Варто зазначити, що Австралія не вперше успішно переживає економічні потрясіння. Світова фінансова криза 2008 року скоротив ВВП на 0,5 відсотка тільки в останньому кварталі. У січні-березні 2009 року вже спостерігалося зростання ВВП завдяки заходам підтримки уряду.

admin