Турецька валюта вирушила в піке

Турецька валюта вирушила в піке

Турецька національна валюта — ліра — вирушила в піке, показавши рекордне падіння курсу за всю історію, свідчать дані торгів. На момент публікації долар коштував 7,27 ліри.

Попередній антирекорд був встановлений в 2018 році, коли з-за відтоку міжнародних інвесторів на тлі політичного конфлікту Туреччини з США і сумнівів щодо самостійності рішень, прийнятих місцевим Центробанком. Тоді долар торгувався за 7,23 ліри.

Тоді турецька ЦБ ввів обмеження для іноземних трейдерів на операції з лірою, щоб не допустити подальшого ослаблення. У лютому нинішнього року регулятор прийняв аналогічні заходи.

Нинішнє падіння викликане економічною кризою, спровокованою коронавірусів, зростаючим безробіттям і невтішними прогнозами, пише CNBC. Центробанк щодня витрачає по кілька мільйонів доларів із золотовалютних резервів для підтримки курсу ліри, але поки такі заходи не мали ефекту.

Станом на 7 травня в Туреччині зафіксовано 129,4 тисячі випадків захворювання коронавірусів, а також 3,5 тисячі смертей. Це найгірший показник в регіоні.

admin