У подорожчанні лимонів побачили ознаки картельної змови

У подорожчанні лимонів побачили ознаки картельної змови

Федеральна антимонопольна служба (ФАС) Росії має намір вивчити причини подорожчання лимонів в російських магазинах в 2,5 рази. Про це повідомляється на сайті відомства.

У службі зазначили, що зростання цін на ці цитрусові було викликане скороченням поставок і підвищенням цін іноземними компаніями. Проте, антимонопольний орган доручив провести перевірки, оскільки «є підстави вважати», що таке значне зростання цін на лимони може бути наслідком картельної змови.

У ФАС розповіли, що в якості профілактичної роботи провели нараду з великими торговельними мережами. У першій половині травня вже варто очікувати зниження цін на лимони.

Також ФАС проводить розслідування за ознаками картельної угоди на ринку цукру, а також серію перевірок за підозрою в картелі постачальників і виробників гречаної крупи.

Приводом для збільшення продажів стала з’явилася в інтернеті інформація про те, що імбир і лимон допомагають в боротьбі з коронавірусів. Згодом вона була спростована. Про кратному зростанні цін на ці продукти російські торговельні мережі повідомляли ще на початку квітня.

admin