У світі різко зросла кількість багатіїв на тлі збідніння інших

У світі різко зросла кількість багатіїв на тлі збідніння інших

Кількість мільярдерів в 2018 році зросла до 2 208 осіб. Одночасно з цим в світі зросла майнова нерівність, йдеться в доповіді благодійної та гуманітарної організації Oxfam.

Відзначається, що кількість найбагатших людей збільшилася на 12 відсотків у порівнянні з 2017 роком. При цьому за останні 10 років вона зросла майже в два рази. Стан найбагатших людей зростає на 2,5 мільярда доларів кожен день або на 900 мільярдів доларів щорічно.

У той же час найбідніші верстви населення, а саме 3,8 мільярда осіб по всьому світу, відчули, що їхні доходи зменшилися на 11 відсотків, йдеться в доповіді. Кожен з цих людей сьогодні живе менш ніж на 5,5 долара в день.

У дослідженні говориться, що зростаючий розрив між багатими і бідними підриває боротьбу з бідністю, завдає шкоди світовій економіці і нагнітає невдоволення і гнів людей. Уряду часто недофінансують охорону здоров’я та освіту, ніж тільки погіршують ситуацію.

За даними Oxfam, один відсоток стану засновника Amazon Джеффа Безоса, який є найбагатшою людиною на планеті, дорівнює всьому бюджету охорони здоров’я Ефіопії, де проживають 105 мільйонів чоловік. У доповіді вказується, що стан Безоса становить 112 мільярдів доларів, однак, за оцінкою Bloomberg Billionaires Index, воно вже досягло 140 мільярдів.

Відзначається також, що в найбільшій мірі від зростаючого економічної нерівності страждають жінки і дівчатка. За оцінками Oxfam, якби вся безоплатна робота по догляду, яку виконують жінки по всьому світу, була б виконана однією компанією, то її річний оборот склав би 10 трильйонів доларів.

У грудні Всесвітній економічний форум представив «Глобальна доповідь про ґендерний розрив — 2018». Згідно з дослідженням, буде потрібно ще 202 року, щоб досягти справжньої рівноправності чоловіків і жінок, в тому числі в оплаті праці.

admin