Унікальне біопаливо

Унікальне біопаливо

У Росії налагодили виробництво пелет з лігніну

У Онезі стартувало інноваційне підприємство в галузі альтернативної енергетики — завод з виробництва пелет з гідролізного лігніну. Унікальність біопалива в тому, що сировиною для його виробництва стали виключно промислові відходи, що лежать на землі ще з минулого століття.

В Архангельській області здано в експлуатацію перший в Росії завод з виробництва пелет з лігніну. Виробництво налагоджене ВАТ «Біонет» спільно з фахівцями німецької компанії Alligno на базі колишнього Онезького гідролізного заводу. Вибір місця не випадковий — за час існування в радянські роки гідролізної промисловості в Онеге були накопичені значні запаси лігніну, які дозволять заводу виробляти по 150 тисяч тонн пелет на рік протягом 10-15 років. Новий завод будувався з 2013 року. Загальний обсяг інвестицій у виробництво склав близько 40 мільйонів євро, з яких 10 мільйонів — акціонерні інвестиції Газпромбанку, ще 30 мільйонів євро було залучено банком додатково в рамках проектного фінансування.

Пелети з лігніну за своїм призначенням аналогічні традиційним деревним пеллетам — вони використовуються в якості палива для промислових котелень для вироблення тепла або електроенергії. Унікальність нових пелет в інноваційній технології переробки гідролізного лігніну, яка дозволяє отримувати експортний продукт з високою доданою вартістю і унікальними фізичними властивостями.

Теплотворна здатність пеллет з лігніну майже на чверть перевищує теплотворну здатність звичайних деревних гранул. Нові пелети мають високу щільністю, водонепроникні і не схильні до самозаймання. Це істотно спрощує їх зберігання і транспортування.

На думку низки галузевих економістів, виробництво пелет орієнтоване в першу чергу на європейські ринки, де проводиться політика щодо зниження частки викопної сировини, що підкріплюється програмами державного субсидування для підприємств, що використовують біопаливо. У «Біонет» поки не розкривають покупців, уточнюючи лише, що зараз активний інтерес до нового продукту виявляють компанії з Італії, Німеччини та Словенії.

admin