В Індії придумали спосіб боротися з бідністю по-новому

В Індії придумали спосіб боротися з бідністю по-новому

В індійському штаті Раджастхан придумали новий спосіб боротьби з жебрацтвом. Створена за ініціативою властей організація Rajasthan Skill and Livelihood Development Corporation (RSLDC) вирішила не звозити жебраків з вулиць в переповнені притулки, а запропонувати їм навчання і допомогти з подальшим гарантованим працевлаштуванням, пише The Guardian.

Індія досі не знайшла ефективні системні методи боротьби з бідністю та безробіттям. Робляться лише епізодичні спроби, найчастіше жебраків просто прибирають з вулиці перед приїздом високопосадовців. Незабаром жебраки повертаються і все залишається як і раніше, адже причини, що змусили їх жебракувати, не були усунені. Рішення проблеми запропонувала RSLDC.

“У кризу секс-шопи в плюсі”. В Україні під час локдауну скуповували костюми медсестер і презервативи

Організація розробила чотиримісячну програму, в якій поки взяли участь тільки 100 чоловіків. Кожен з учасників програми проходить тестування, в ході якого виявляються знання, здібності і схильності. На основі цих даних RSLDC навчає людей тим або іншим навичкам з подальшим працевлаштуванням. Підопічні отримують кров і їжу, а також 230 рупій на день — ця невелика сума допомагають людям, які жили в постійній злиднях, відчути самоповагу. З першої сотні учасників програми 60 вже працюють в кафе, пекарнях і торгівлі, решта 40 продовжують навчання.

За два тижні до початку навчання чоловіки отримують матеріальну і психологічну підтримку. «Ми надаємо їм психологічні консультації, заняття йогою, футболом, медитацією, поживну їжу, чисті ліжка і хороший сон. У перший день вони приймають душ, підстригають розпатлане волосся і бороди і перуть одяг », — розповів керівник організації Нірадж Паван. Він особливо наголосив на важливості консультування, без якого багато учасників програми покинули б її. Паван впевнений, що опинилися у важкій ситуації необхідно відчути, що комусь не байдужа їхня доля.

Уряд планує поширити програму по всьому штату, проте поки невідомо, чи отримають її учасники робочі місця. Громадський діяч і колишній держслужбовець Харш Мандер критично відгукується про більшість державних програм по боротьбі з жебрацтвом. Активіст звертає увагу, що влада не розуміє, чому деякі люди продовжують жебракувати замість того, щоб працювати по 12 годин на фабриці і отримати за це гроші, яких вистачає лише на виживання. «В принципі, програма здається непоганою. Але ми зобов’язані простежити, щоб подібні ініціативи не перетворилися на джерело дешевих працівників, які ніяк не захищені », — прокоментував Мандер.

Індійський Institute for Human Development у 2021 році провів в Делі опитування, згідно з яким 80 відсотків тих, хто просить милостиню хочуть знайти роботу — їх денний дохід в середньому становить менше 200 рупій (198 рублів). Багато хто погоджується на підробіток, коли з’являється можливість допомогти своїм сім’ям.

admin