• Пн. Бер 20th, 2023

Economic news / Економічні новини

News of economy, energy, trade, finance / Новини економіки, енергетики, торгівлі, фінансів

Розроблено діагностику захворювання на сльозах

Відadmin

Лип 22, 2022

Команда міжнародних вчених з Веньчжоуського медичного університету та Гарвардської медичної школи розробила новий метод діагностики для людей із діабетичною ретинопатією. Виявляти захворювання тепер пропонується сльозами. Робота описана у статті, опублікованій у журналі ACS Nano.

Спеціалісти створили спеціальну наномембранну тест-систему iTEARS. Пристрій здатний виділяти із слізної рідини екзосоми – крихітні бульбашки, що містять певні РНК та білки, що виділяються клітинами. Ці сполуки й раніше використовували виявлення захворювань, проте метод, переважно, ґрунтувався на опитуванні пацієнта, що завжди було точним.

Спочатку iTEARS було розроблено для виявлення екзосом із сечі або плазми, але після модифікації його вдалося пристосувати під сльози. Пристрій видає результат через п’ять хвилин після введення зразків. Попередні випробування показали позитивні результати у людей із діабетичною ретинопатією.

У липні фахівці з Університету Лестера представили найточніший інструмент виявлення коронавірусної інфекції. Він є штучним інтелектом (ШІ), що працює на основі комп’ютерної томографії (КТ) легень.