• Пн. Бер 20th, 2023

Economic news / Економічні новини

News of economy, energy, trade, finance / Новини економіки, енергетики, торгівлі, фінансів

США зупинили танкер з мазутом, що слідував з Росії

Відadmin

Чер 28, 2022

У США зупинили судно, що прямувало з Росії в Новий Орлеан з вантажем паливно-мастильних матеріалів. Про це повідомляє The Wall Street Journal (WSJ) із посиланням на джерела.

За їхніми даними, зупинений танкер Daytona належить грецькому судновласнику TMS Tankers Ltd. та був зафрахтований швейцарською компанією Vitol.

За даними танкер вийшов з Таманського півострова в Чорному морі на початку червня і планував прибути в Новий Орлеан 3 липня. Він перевозить мазут та дизельне паливо. Платформа для відстеження товарних потоків Kpler маркує вантаж як паливо російського походження.

WSJ повідомляє, що танкеру не дозволили вивантажити паливо, судно проходить перевірку митницею та прикордонною службою США. У компанії Vitol вже заявили, що вони «ведуть свій бізнес у повній відповідності з усіма відповідними законами та нормами, включаючи санкції». Раніше США запровадили заборону на експорт російських нафтопродуктів.

Зазначається, що вантаж також може бути казахстанським, оскільки термінал на Таманському півострові перевозить також і нафтопродукти середньоазіатської країни. Проте аналітик нафтових ринків Лівія Галлараті наголосила, що казахстанський експорт нафтопродуктів на міжнародні ринки мінімальний.

Раніше у червні повідомлялося, що танкери з російською нафтою стали часто зникати з радарів спеціальних систем, які відстежують переміщення суден.