• Пн. Бер 20th, 2023

Economic news / Економічні новини

News of economy, energy, trade, finance / Новини економіки, енергетики, торгівлі, фінансів

У російському Мінпромторгу оцінили догляд Microsoft із Росії

Відadmin

Лип 5, 2022

Відхід з російського ринку компанії Microsoft у перспективі позитивно позначиться на вітчизняних виробниках софту, оцінив заступник голови Мінпромторгу Василь Шпак. Його слова наводить ТАРС.

“З точки зору розробників і виробників вітчизняного софту цей крок [відхід Microsoft з російського ринку] безумовно позитивний”, – сказав Шпак, додавши, що в середньостроковій та довгостроковій перспективі це буде дуже позитивно позначатися на їх можливостях і на тих нішах ринку, які вони зможуть зайняти.

Представник міністерства висловив упевненість, що питання значного зростання конкурентоспроможності рішень лише питання часу. «З попитом, що збільшився, і доступом до споживача, з їх зворотним зв’язком, наші розробники зможуть зробити ривок щодо підвищення якості своїх продуктів», — пояснив він.

Шпак наголосив, що відхід Microsoft не вплине на збільшення піратських версій операційної системи. “У цьому сенсі, є Microsoft на ринку чи ні Microsoft на ринку особливо впливу не вплине”, – додав він.

19 червня стало відомо, що Microsoft заборонила завантажувати Windows 10 і 11, зразки цих операційних систем, а також програму Media Creation Tool із офіційного сайту на території Росії. У червні 2022 року компанія ухвалила рішення щодо жорсткого скорочення бізнесу в Росії. Так, Microsoft звільнила всіх співробітників російського підрозділу Xbox, всього під скорочення потраплять 400 співробітників.