• Пн. Бер 20th, 2023

Economic news / Економічні новини

News of economy, energy, trade, finance / Новини економіки, енергетики, торгівлі, фінансів

Великий фінський виробник шин піде з Росії

Відadmin

Чер 28, 2022

Великий фінський виробник шин для складних кліматичних умов Nokian Tyres повідомив про ВИХІД з російського ринку. Відповідна заява опублікована на офіційному сайті компанії. У Росії знаходиться найбільший виробничий актив концерну — завод у Всеволожську Ленінградської області, що випускає 14 мільйонів шин на рік.

«Рада директорів Nokian Tyres сьогодні прийняла рішення про контрольований вихід з російського ринку. Підготовка до виходу розпочнеться негайно і компанія оцінить різні варіанти. Процес здійснюватиметься з урахуванням інтересів місцевих працівників та законодавства», — вказано у прес-релізі.

Своє рішення Nokian Tyres пов’язала з російською спецоперацією і санкціями проти країни. В організації заявили, що «разом із усім міжнародним співтовариством беззастережно засуджують» воєнні дії в Україні. Nokian Tyres вирішила зосередитись на розвитку на інших ринках. «Це було непростим рішенням, враховуючи, що у нас у Росії понад 1600 відданих своїй справі співробітників, досвід яких ми високо цінуємо, а також багаторічні відносини з клієнтами та постачальниками, побудовані за останні 17 років», — йдеться у повідомленні.

У рамках виходу з ринку Nokian Tyres відобразить знецінення російських активів на суму близько 300 мільйонів євро у другому кварталі 2022 року. З урахуванням знецінення вартість чистих активів Nokian Tyres у Росії та Білорусії на 31 травня 2022 року становитиме близько 400 мільйонів євро. У компанії заявили, що Андрій Пантюхов, який очолював бізнес-напрямок Nokian Tyres у Росії та Азії, більше не є членом команди менеджерів.

Nokian Tyres працює у Росії з 2005 року. Компанія займається розробкою та виробництвом легкових шин, шин для комерційного та вантажного транспорту, а також індустріальних шин для важкої техніки. У 2021 році близько 80 відсотків шин для легкових автомобілів концерн виробив у Росії, а на бізнес-напрямок “Росія та Азія” припало 20 відсотків від чистих продажів Nokian Tyres. Компанія також випускає шини на заводах у фінському місті Нокіа та американському Дейтоні.